Fimfárum

27.1. ‑ 25.4.2018

Letohrádek Mitrovských v Brně pro své, především dětské návštěvníky, ale i milovníky Jana Wericha, připravil na zimní a jarní měsíce výstavní lahůdku v podobě výstavy k animovanému českému filmu Fimfárum Jana Wericha aneb Do třetice všeho dobrého.

Výstava vznikla ve spolupráci se společností MAUR film a vystaveny budou trojrozměrné scény z jednotlivých pohádek celovečerního filmu: Jak na Šumavě obři vyhynuli (výtvarnice Denisa Grimmová), O kloboučku s pérkem sojčím (výtvarník Petr Poš) a Rozum a Štěstí (výtvarnice Patricie Ortiz Martínez). Kromě loutek, rekvizit a dekorací budou vystaveny také originální scénické návrhy, ilustrace a fotografie. V roce 2011 obdržel film Fimfárum Českého lva za Nejlepší výtvarný počin.

Závěr výstavy bude věnován herecké legendě Janu Werichovi – jeho práci divadelní, filmové i literární.

V rámci výstavy pořádáme „Zimní kino u lakomé Barky“ – promítání 3. dílu Fimfára. S ohledem na zimní měsíce doporučujeme teplé oblečení.

Letohrádek Mitrovských
Veletržní 19, Brno

Vstupné na výstavu včetně promítání a možnosti fotografování: dospělí = 85 Kč, senioři a VŠ studenti = 65 Kč, studenti SŠ = 55 Kč, děti ZŠ = 50 Kč, děti MŠ = 25 Kč;
Slevy: 20% – ZTP nebo ZTP/P (platí obě osoby), po předložení platné denní jízdenky IDS JMK s alespoň 3 zónami

 

www.letohradekbrno.cz...