Kdo je tady ředitel?

kdo_nahled

So 17.9.

Švandovo divadlo – Velký sál     Ι     Štefánikova 57, Praha 5

www.svandovodivadlo.cz…


Vstupné: 380 – 430 Kč
Délka: 160 min
Režie: Daniel Hrbek
Premiéra: 2009
Autor: Lars von Tier

Hrají:
Jaroslav Šmíd, Martina Krátká, Kristýna Frejová, Kamil Halbich, Klára Cibulková, Tomáš Pavelka, Robert Jašków, David Punčochář, Michal Dlouhý, Alexej Pyško, Dušan Sitek, Petra Jungmanová, Šárka Urbanovská, Blanka Popková

Skvělá dánská komedie od autora, který patří k nejvýraznějším filmovým tvůrcům dneška, v zahradě své produkční společnosti má spoustu trpaslíků, trpí nejrůznějšími úzkostmi včetně fobie z létání, miluje skupinu ABBA, používal pseudonym Erik Nietzsche, ale nyní ho svět zná pod jménem Lars von Trier.

Ravn je ředitelem a zároveň majitelem firmy, to ovšem před svými kolegy skrývá a vydává se již deset let za pouhého řadového zaměstnance. Všechna nepopulární rozhodnutí tak může svést na vymyšleného ředitele, kterého nikdo nikdy neviděl. Až nyní, když chce firmu prodat, je nutné najít někoho, kdo ředitele sehraje. A kdo je pro takovou roli lepší než neznámý a všemi podceňovaný herec! Kristoffer se role rád ujme a jeho nadšení roste s přibývajícími úkoly… Ovšem nic není tak jednoduché, jak se na počátku zdálo. Jednak se ukáže, že Ravn namluvil každému ze zaměstnanců o řediteli něco jiného, a navíc se na scéně objeví bývalá Kristofferova manželka. Především se ale Kristoffer rozhodne tvořit v duchu svého nejoblíbenějšího dramatika Gambiniho!

Tagy: